Osiągnięcia

Opublikowano: wtorek, 09, luty 2016
osignicia22.jpg - 43.63 kb 
rok szkolny 2019/2020
 
Konkurs poprawności językowej
W kategorii klas V-VI
I miejsce zajęła klasa 6c, II miejsce klasa 6b, III miejsce klasa 5b
W kategorii klas VII-VIII
I miejsce zajęła klasa 8d, II miejsce klasa 8b, III miejsce klasa 7a
 
 
Konkurs recytatorski organizowany przez I LO w Świeciu "Walentynkowe wiersze o miłości".
W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Karol Papierowski kl. VIIIA
 
Konkurs wiedzy o Świeciu
Klasy V-VI
I miejsce Wiktor Pogoda kl.VIB, II miejsce Oliwia Cwalina kl. VID, III miejsce Antonina Grajewska kl. VIB
 
W kategorii klas VII-VIII 
I miejsce zajęła Zofia Grzonkowska kl. VIIIA, II miejsce Weronika Brożek kl. VIIIA, III miejsce Jakub Żurek kl. VIIIA
 
Julia Hilpert kl. IIIA
KOPERNIKADA
I miejsce w konkursie plastycznym 
WYRÓŻNIENIE
 
Kajetan Kwirant kl. VA
Finalista konkursu Miasto Światłem Stoi
 
 
rok szkolny 2018/2019
 
 
 
 Liga Zadaniowa
Liga Zadaniowa to Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki organizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. 15 uczniów naszej szkoły wzięło udział w trzech etapach konkursu na szczeblu rejonowym. Troje z nich odniosło wielki sukces. W sobotę 8 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu podczas którego wręczono dyplomy i nagrody. Mateusz Kątowski z klasy 6b zajął II miejsce. Julia Gołaszewska z klasy 6c zajęła III miejsce. Amelia Maliszewska z klasy 6c zdobyła wyróżnienie.Serdecznie gratulujemy !!!
Kangur matematyczny
Do konkursu przystąpiło 122 uczniów naszej szkoły. Aż szesnastu z nich odniosło sukces. Wyróżnienie zdobyli następujący uczniowie: Witold Krzyżanowski z klasy II b, Wiktor Zielony i Igor Pakowski z klasy III a, Maja Pieczka i Emilia Pilińska z klasy IV e, Gabrysia Manikowska z klasy IV b, Julia Gołaszewska, Maciej Manikowski i Szymon Kozłowski z klasy VI c, Bartek Sobieraj z klasy VI a, Mateusz Kątowski, Szymon Suchomski i Jan Nowak z klasy VI b, Szymon Słupski z klasy VIIb,  Maciej Raniszewski z klasy VII d i Robert Raniszewski z klasy VIII a. WSZYSTKIM WYRÓŻNIONYM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
Szkolny Konkurs Matematyczny
29 maja odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas IV i V. W kategorii klas czwartych I miejsce zajęła Emilia Pilińska z klasy 4e, II miejsce Malwina Słupska z klasy 4b, III miejsce Wiktor Dutka z klasy 4e. Kategorię klas piątych zdominowali uczniowie klasy 5b. I miejsce Jan Gratkowski, II miejsce Wiktor Pogoda, III miejsce Michał Jarowski. Serdecznie gratulujemy!!!
Szkolny Konkurs Recytatorski
29 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Cieszył się on dużym zainteresowaniem uczniów klas I-III. Najlepsza okazała się Marzena Lipkowska z klasy IIA. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy IIIA: Wiktor Zielony i Krzysiu Zwara. Wyróżnienie otrzymała: Alicja Maliszewska z kl. IA, Julka Hilpert z kl. IIA oraz Ola Brzuszkiewicz z kl. IIIB. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Dzień Języka

16 maja w Katolickiej Szkole Podstawowej w Świeciu odbyła się I Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Języku Polskim. W związku z tym wydarzeniem uczniowie przystąpili do testu językowego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VIII: Martyna Bachar, Marta Kempińska oraz Robert Raniszewski, który zajął III miejsce. Gratulujemy.

Młodzi Obserwatorzy Przyrody
6 maja w Urzędzie Miasta w Świeciu odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie „Młodzi Obserwatorzy Przyrody – tworzymy miasto z klimatem”. Zadaniem uczestników było przygotowanie eko-projektu – zagospodarowanie wybranej przestrzeni miejskiej. Uczniowie naszej szkoły za udział i zaangażowanie w konkursie otrzymali jako zespół voucher w wysokości  450 zł oraz dyplomy i upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Świeciu.
Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

20 kwietnia w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje w konkursie Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych. W turnieju brały udział 4-osobowe drużyny dzieci młodszych 10-12 lat oraz 3-osobowe drużyny dzieci starszych 13-15 lat. Turniej składał się z : testu dotyczącego znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy  oraz jazdy po torze przeszkód. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Karolina Mandziuk, Marcin Krzyżanowski, Malwina Słupska oraz Filip Karpiuk zajęli III miejsce. Gratulujemy uczestnikom wiedzy i umiejętności. 

Wielkanocne palmy

 

W naszej szkole odbył się konkurs na "Palmę wielkanocną". Wpłynęło 90 pięknych i kolorowych palm. Wszystkie palmy wykonane przez uczniów naszej szkoły zostały zawiezione do SP nr4 w Toruniu, aby wziąć udział w konkursie wojewódzkim. Miło nam poinformować, że wyróżniono palmę wykonaną przez Macieja Boruckiego z klasy 5B. Wszystkim gratulujemy.

I miejsce w Konkursie Przedmiotowym z Chemii
Uczniowie z klasy 8A zdobyli I miejsce w Konkursie Przedmiotowym z Chemii, który organizowany był przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Szkołę Podstawową w Chełmnie. W skład naszej niepokonanej drużyny weszli: Jagoda Gurtowska, Maja Plackowska oraz Robert Raniszewski. Robert jest również finalistą Konkursu Przedmiotowego z Chemii organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 
Konkurs wiedzy o szkole

Z okazji Święta Szkoły 14 marca odbył się ,, Konkurs wiedzy o naszej szkole.’’ W konkursie brało udział 9 uczniów z klasy III A i III B. Pytania konkursowe dotyczyły historii i współczesności szkoły. I miejsce zajął Piotr Kruk z klasy III B, II miejsce Zofia Piotrowska III B, III miejsce Szymon Wysocki III A. Wyróżnienia: Wiktor Zielony i Jan Rusin z klasy III A i Maja Wierzchucka z klasy III B.

Kopernikada
11 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie plastycznym „Kosmiczny wyścig”. Dwie uczennice z naszej szkoły zdobyły nagrody w swoich kategoriach wiekowych: Paulina Miechowiecka z klasy VIII A zajęła I miejsce w kategorii klas V – VIII, Monika Siuda z klasy IV C zajęła III miejsce w kategorii klas I – IV. Laureatkom oraz opiekunom p. Małgorzacie Megger i p. Annie Boruckiej serdecznie gratulujemy.
 
Konkurs plastyczno-literacki

Konkurs plastyczno-literacki organizowany prze Szkołę Podstawową nr 3 w Świeciu.

Paulina Miechowiecka z klasy VIII a zajęła II miejsce w kategorii klas IV - VIII.

Konkurs Języka Angielskiego TARGET
Dnia 28 listopada 2018 roku odbył się Konkurs Języka Angielskiego "Target", zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Ceynowy. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych z naszego powiatu. Uczniowie walczyli drużynowo i indywidualnie. Nasza drużyna w składzie Martyna Bachar, Szymon Goldszmyt i Robert Raniszewski zdobyła III miejsce. Tą samą lokatę indywidualnie zdobyła Martyna Bachar. Gratulujemy!!!
Geo-Drzewo
10 października świętowaliśmy  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DRZEWA. Z tego względu Gmina Świecie, przy udziale Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji zorganizowała konkurs GEO-DRZEWO. Zadanie konkursowe polegało na budowie drzewa genealogicznego swojej szkoły, którego bazą miały być fotografie i informacje dostępne w archiwum szkoły. Dodatkowo należało przygotować krótką prezentację dotyczącą powstania pomysłu i EKO działań w historii szkoły. Z dumą możemy ogłosić, że nasza drużyna zajęła III miejsce. Podsumowaniem uroczystości było wspólne sadzenie drzew i krzewów na terenie świeckiego amfiteatru.
rok szkolny 2017/2018
 
Dwa złote medale w pływaniu

W dniu 11 marca 2018 na basenie w Osielsku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie "Solano CUP". Uczestniczył w nich Emilio Szewczyk z oddziału przedszkolnego, który zdobył 2 złote medale w stylu grzbietowym i kraulu na dystansie 50 m. Serdecznie gratulujemy Emilkowi i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

I miejsce w konkursie historycznym

9 marca odbył się konkurs historyczny DROGI DO NIEPODLEGŁEJ, zorganizowany przez Izbę Regionalną i Starostwo Powiatowe w Świeciu. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 6A w składzie: Weronika Brożek, Jakub Żurek oraz Dawid Prus. Mamy zaszczyt ogłosić, że zajęli w nim I miejsce. Sukces tym większy, że nasz zespół był najmłodszy w gronie uczestników. Natomiast Jakub Żurek indywidualnie zajął II miejsce. Gratulujemy

Szkolny Wolontariat Grupą Roku

6 grudnia w sali lustrzanej w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu odbyło się uroczyste podsumowanie działań z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Mamy przyjemność poinformować, że nasz Szkolny Wolontariat zajął I miejsce i zdobył tytuł GRUPY ROKU. Kochani Rodzice i drodzy Uczniowie, nie byłoby tego wyróżnienia, gdyby nie Wasze wsparcie i zaangażowanie podczas licznych akcji, które prowadzimy. Dziękujemy, że jesteście i nas wspieracie.

 

I miejsce w Turnieju Mini Siatkówki

Wiktoria Szewczyk z klasy IVB zajęła I miejsce wraz z drużyną w V Mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki.
Zajęła również tytuł NAJLEPSZEJ SIATKARKI. Gratulujemy!!!
 
 
 
 
 
III miejsce i wyróżnienie

ROZSTRZYGNIĘTO MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „KOSMICZNA FIESTA”. W konkursie plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Świeciu, prace dwójki naszych uczniów zostały nagrodzone. Praca Bartka Dobrzańskiego z klasy 1B zajęła III miejsce, a rysunek Zuzi Rybak z klasy 3E został wyróżniony. Zdolnym plastykom GRATULUJEMY!

 

 

Laureaci konkursu fotograficznego

Pola Joppek (kl. VIa), Emilia Pilińska (kl. IIIe) i Kacper Targowski (kl. IIIe) to laureaci wojewódzkiego konkursu fotograficznego UROKI WISŁY w kategorii szkół podstawowych. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów.

rok szkolny 2016/2017

Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Juniorów w szachach.

W dniach 10-11 czerwca 2017 roku w Solcu Kujawskim, w Jura Parku odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego Juniorów w szachach. Uczeń naszej szkoły, Fabian Spionkowski z klasy 3a zajął na mistrzostwach I miejsce w grupie do 9 lat.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

szachy1.jpg - 4.85 MB

„LIGA ZADANIOWA” – KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI"

30 maja 2017 r. w Gimnazjum nr 3 w Świeciu odbyło się uroczyste zakończenie kilkuetapowego konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa”, którego organizatorem jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z naszej szkoły Robert Raniszewski z klasy 6a zdobył III miejsce. Robert odebrał gratulacje i nagrodę.

Serdecznie gratulujemy Robertowi i życzymy dalszych sukcesów.

DSC01460.JPG - 3.52 MB

V Gminny Konkurs Ortograficzny

8 maja 2017r. w naszej szkole odbył się V Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich ze szkół podstawowych z terenu gminy Świecie.

I miejsce i tytuł „Mały Mistrz Ortografii Gminy Świecie 2017r.” zdobył Wiktor Pogoda uczeń naszej szkoły.

II miejsce zajęła Barbara Krzyżanowska uczennica Zespołu Szkół Katolickich.

III miejsce zajął Igor Grajewski uczeń klasy 3c naszej szkoły.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

zobacz zdjęcia

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

W kwietniu odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas II i III. Oto wyniki.

W kategorii klas II

1 miejsce zajął Wiktor Dutka z kl. 2e

2 miejsce zajęła Malwina Słupska z kl. 2b

3 miejsce zajął Kacper Ponczek z kl. 2a

W kategorii klas III

1 miejsce zajął Mikołaj Klonowski z kl. 3c

2 miejsce zajęła Julia Krzemińska z kl. 3b

3 miejsce zajęła Monika Szymczak z kl. 3c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

konkursmat2017.jpg - 1.32 MB

 

6 kwietnia odbyły się w naszej szkole eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Drużyna w składzie:

Zosia Kalinowska 6c,

Martyna Małkiewicz 6c,

Mateusz Klajbor 6c,

Miłosz Opacki 6c,

zajęła I miejsce.

DSC01274.JPG - 4.2 MB

GRATULUJEMY !!!

 

W marcu 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III pt. „Portret Pani Wiosny”.

Oto wyniki:

I miejsce zajęła Gabriela Manikowska z klasy IIb

II miejsce zajęła Magdalena Nejman z klasy IIa

III miejsce zajęła Natalia Sitarz z klasy IIIe

Wyróżnienia otrzymały:

Nicola Ogrodowicz z klasy IIa

Maja Wróbel z klasy IIa

Maja Pieczka z klasy IIe

Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs recytatorski „Strofka”

W marcu w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Strofka”.

Wyniki konkursu

1 miejsce zajął Tomasz Grzywacz z kl. 2b

2 miejsce zajęła Emilia Pilińska z kl. 2e

3 miejsce zajęła Maria Łucka z kl. 3d

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W styczniu 2017 r. rozstrzygnięto klasowy konkurs plastyczny dla klas I – III na najładniejszy plakat pt. : „Śnieżnobiały Uśmiech”. Ideą konkursu było popularyzowanie zasad dbałości o własne zęby oraz poszerzenie wiedzy na temat właściwych zasad żywieniowych.

Oto wyniki konkursu:

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – klasa III e

II miejsce – klasa III a

III miejsce – klasa III d

Dodatkowo wyróżnienie przyznano dla klasy III a.

W kategorii klas drugich:

I miejsce – klasa II a

II miejsce – klasa II d

III miejsce – klasa II e

wyróżnienie – klasa II b

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce – klasa I a

I miejsce – klasa I b

Dodatkowo wyróżnienie przyznano dla Aleksandry Rusin z klasy I a

oraz wyróżnienie dla Radosława Lewandowskiego z klasy I b.

Przedstawiciele poszczególnych klas odebrali dyplomy z rąk Pani Dyrektor.

Wszystkim klasom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu.

umiech1.jpg - 1.75 MB umiech2.jpg - 2.23 MB

W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: " Życie na nowej planecie" organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Świeciu.
Jedna z naszych uczennic Klaudia Kwiecień z klasy Vc zdobyła wyróżnienie.

W konkursie organizowanym przez Dom Kultury Stokrotka pt.: "Moje niespełnione jeszcze marzenie to..." Weronika Brożek z klasy Va zajęła III miejsce,
natomiast Klaudia Kwiecień z klasy Vc zdobyła wyróżnienie.

W grudniu w konkursie na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową wykonaną własnoręcznie brało udział ponad 30 uczniów naszej szkoły.
Paulina Miechowiecka z klasy VI a w kategorii klas IV - VI zdobyła I miejsce!

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy a chętnych uczniów zachęcamy do udziały w następnych konkursach.

 

 

11 listopada na Dużym Rynku w Świeciu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego na projekt kartki okolicznościowej

pt. „11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”.

Organizatorem konkursu był Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu.

Uczeń naszej szkoły Wiktor Dutka (klasa II e) zajął w konkursie III miejsce.

Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

11listopada.jpg - 1.34 MB

 
rok szkolny 2015/2016

 

Dnia 19.06.2016 w Bydgoszczy odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Turniej słowa”, w którym naszą szkołę reprezentowała i zdobyła wyróżnienie uczennica klasy IIIb – Zuzanna Borek.

Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Z_Borek.jpeg - 67.02 kb

 

Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas IV

7 czerwca 2016r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas IV.

Wyniki konkursu:

I miejsce zajęła Klaudia Dudzińska z klasy 4c

II miejsce zajął Michał Dembiński z klasy 4b

III miejsce zajął Maciej Raniszewski z klasy 4d

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

konk004.JPG - 1.23 MB

„LIGA ZADANIOWA” – KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

21 maja 2016 r. w Gimnazjum nr 3 w Świeciu odbyło się uroczyste zakończenie wieloetapowego konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa”, którego organizatorem jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczniowie naszej szkoły odebrali dyplomy, nagrody i gratulacje. Konrad Malinowski z klasy 6b zdobył II miejsce, Kamil Wilkiewicz z klasy VI b - III miejsce. Wyróżnieni zostali : Magdalena Sień z klasy VI c, Marcin Woźniak z klasy VI b oraz Wiktoria Tober z klasy VI b.

Serdecznie gratulujemy naszym młodym matematykom i życzymy dalszych sukcesów.

006.JPG - 1.12 MB

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2016”

Wynik bardzo dobry osiągnęło dwoje uczniów: Szymon Zimny z klasy 3c oraz Magdalena Sień z klasy 6c.Wyróżnienie otrzymało aż 10 uczniów: Mateusz Kątowski z klasy 3b, Amelia Maliszewska z klasy 3c, Bartosz Sobieraj z klasy 3a, Jagoda Kocuj, Jasiu Folaron – Pamuła i Maciej Raniszewski z klasy 4d, Michał Dembiński z klasy 4b, Robert Raniszewski z klasy 5a oraz Kamil Wilkiewicz i Konrad Malinowski z klasy 6b.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy udanych startów w następnych „Kangurach”.

008.JPG - 1.46 MB

II Wojewódzki Konkurs Piosenki

21 maja 2016 r. w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbył się II Wojewódzki Konkurs Piosenki pt. Młodzi Mistrzowie Sceny. Wyróżnienie zostało przyznane uczennicy naszej szkoły Michalinie Ordońskiej z klasy 4a.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas II i III

18 maja 2016r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas II i II

Wyniki konkursu.

W kategorii klas II

I miejsce zajął Miłosz Wierzchucki z klasy 2c

II miejsce zajął Jakub Telecki z klasy 2b

III miejsce zajęła Monika Szymczak z klasy 2c

W kategorii klas III

I miejsce zajął Maciej Manikowski z klasy 3c

II miejsce zajął Szymon Zimny z klasy 3c

III miejsce zajął Mateusz Kątowski z klasy 3b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

mat1.JPG - 2.18 MB

mat2.JPG - 1.84 MB

mat4.JPG - 2.02 MB

mat3.JPG - 3.79 MB

 

Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Zielono Mi”

Dnia 5 maja 2016r. w Szkole Podstawowej w Świekatowie odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Zielono Mi”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach, reprezentowały nas dwie dwuosobowe grupy.

* W kategorii klas I-III – indywidualnie I miejsce zajęła Amelia Maliszewska z klasy 3c.

*W kategorii klas IV-VI – indywidualnie: I miejsce zajął Konrad Malinowski z klasy 6b, III miejsce zajął Kamil Wilkiewicz także z klasy 6b.

Wysoka pozycja Konrada Malinowskiego, Kamila Wilkiewicza oraz Amelii Maliszewskiej i Zuzi Borek przyniosła chlubę naszej szkole, gdyż dzięki ich pracy nasza szkoła w Powiatowym Konkursie Ekologicznym zajęła:

*I miejsce w kategorii klas IV – VI oraz

* III miejsce w kategorii klas I-III.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs plastyczny „Wiosenne kwiaty”

W maju b.r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla wszystkich chętnych uczniów z klas I – III. Za temat prac wybrano różnorodne wiosenne kwiaty.

Uczniowie biorący udział w konkursie przygotowali kolorowe

i oryginalne prace plastyczne. Wykazali się przy tym dużą pomysłowością

i inwencją twórczą.

W środę 18 maja 2016 r. Pani Dyrektor osobiście wręczyła naszym młodym twórcom nagrody książkowe i dyplomy.

Przyznano:

 

I miejsca:

Alicja Szymczak kl. III c

Oliwia Manikowska kl. III c

 

II miejsca:

Julia Kwiecień kl. I d

Monika Szymczak kl. II c

 

III miejsca:

Paulina Żygowska kl. III a

Nicola Majewska kl. III b

 

Wyróżnienia:

Paulina Dziennik kl. III c

Maja Bielaszewska kl. I d

Lena Żurek kl. I a

Martyna Majewska kl. III a

Róża Mączyńska kl. III a

Maja Pieczka kl. I e

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Jednocześnie gratulujemy zdobywcom nagród i wyróżnień.

kwiaty2.jpg - 1.49 MB

kwiaty3.jpg - 1.83 MB

 

 

V Gminny Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii Gminy Świecie”.

4 maja 2016r. w naszej szkole odbył się V Gminny Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii Gminy Świecie”, w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich szkół z terenu gminy Świecie.

I miejsce – Alicja Michalska SP nr 1 kl.IIIc

II miejsce- Szymon Zimny SP nr 1 kl. IIIc

III miejsce – Sebastian Budzyła SP nr 8

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

zobacz zdjęcia

W dniach 29.04 – 3.05 w Poroninie, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8 w szachach. W mistrzostwach wzięło udział 149 zawodników. W turnieju dziewcząt - 53, a w turnieju chłopców - 96. Uczeń naszej szkoły Fabian Spionkowski z klasy II A, zajął w nich 26 miejsce.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Fabian3.jpg - 1.54 MB

 

23 kwietnia odbyły się w naszej szkole eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Drużyna w niezmienionym składzie:

Klaudia Czapka 6a,

Lidia Derc 6b,

Mateusz Emmert 6b,

Kamil Wilkiewicz 6b,

zajęła bardzo dobre II miejsce.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!! smile

zobacz zdjęcia

Dnia 22 kwietnia 2016 roku odbyła się XVI edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego w Lipinkach pod hasłem „Jestem młodym ekologiem”. Nasza szkoła wystawiła swoją reprezentację z klas trzecich w składzie:

Amelia Maliszewska (IIIc), Zuzanna Borek (IIIb), Szymon Suchomski (IIIb)

Uczniowie wyżej wymienieni zajęli w tym konkursie III miejsce.

Serdecznie im gratulujemy.

DSC00143.JPG - 2.07 MB

 

15 kwietnia odbyły się w naszej szkole eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Drużyna w składzie:

Klaudia Czapka 6a,

Lidia Derc 6b,

Mateusz Emmert 6b,

Kamil Wilkiewicz 6b,

zajęła I miejsce.

GRATULUJEMY !!!

 

6 kwietnia odbył się szkolny konkurs recytatorski „Strofka”.

W konkursie wzięło udział 39 uczniów klas I-III, którzy zaprezentowali utwory poetów dziecięcych.

Wyniki konkursu:

I miejsce- Zuzanna Borek

II miejsce- Dagmara Szczygło

III miejsce- Monika Wirkowska

Zwycięzcom gratulujemy!

zobacz zdjęcia

Dnia 14 marca 2016, w Rawiczu, został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczny „Piękno i brzydota w szarości”. Nasza uczennica – Amelia Maliszewska z klasy IIIc, otrzymała za swoją pracę wyróżnienie honorowe. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

dyp_konk_plast.png - 993.88 kb

 

Konrad Malinowski z klasy 6b jest laureatem Przedmiotowego Konkursu z Matematyki, Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego i finalistą Przedmiotowego Konkursu z Przyrody.

To ogromny sukces! Jesteśmy dumni z Konrada!

Zuzanna Plutowska z klasy 6c jest laureatką Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego.

Magdalena Sień z klasy 6c jest laureatką Przedmiotowego Konkursu z Matematyki.

Victoria Koszur z klasy 6c jest finalistką Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego.

Konkursy zostały zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

 

100_7555.JPG - 1.29 MB

Gratulacje!!!

Katolickie Liceum, Gimnazjum i Szkoła Podstawowa Księży Pallotynów w Chełmnie zorganizowała w dniach od 3 do 7 marca 2016 roku konkursy przedmiotowe dla uczniów klas VI. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursach z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki i przyrody. 11 marca podczas uroczystej gali nagrody odebrali uczniowie klasy VI b: Konrad Malinowski, który zdobył I miejsce w konkursie przyrodniczym i jednocześnie III miejsce w konkursie matematycznym oraz Kamil Wilkiewicz, który zajął II miejsce w konkursie przyrodniczym.

1.jpg - 158.82 kb

Gratulujemy !!!

We wtorek 1 marca w naszej szkole odbył się konkurs „Wiedzy o szkole”. Konkurs swoją treścią nawiązywał do zbliżającego się Jubileuszu 100 – lecia naszej szkoły i skierowany był do wszystkich uczniów klas trzecich. Klasy reprezentowały trzyosobowe drużyny.

Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania dotyczące historii i aktualności naszej szkoły. Rozwiązywali również krzyżówki i układali puzzle.

Już na początku konkursu okazało się, że wszystkie drużyny dobrze przygotowały się

i wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami. Przydało się również trochę sprytu, szczególnie potrzebnego przy układaniu puzzli i przyklejaniu ich na kartce papieru.

Konkurs przysporzył wiele emocji, tym bardziej, że kibicami drużyn były koleżanki i koledzy z klas trzecich.

Ogłoszenie wyników miało miejsce zaraz po zakończeniu konkursu. Najlepiej wypadła drużyna z klasy III c w składzie:

Amelia Maliszewska

Maciej Manikowski

Wiktor Kujawa

Za udział w konkursie każdy uczeń otrzymał książkę. Drużynom natomiast zostały wręczone dyplomy dla klas.

Uczestnikom konkursu gratulujemy dużej wiedzy o naszej szkole, a zwycięzcom życzymy kolejnych sukcesów.

zobacz zdjęcia

 

Dnia 2 marca 2016 roku organizatorzy konkursu „Wiersz o szkole” przyznali dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki 29 uczniom, którzy zaprezentowali własną twórczość.

Wiersze opisują historię i współczesność oraz uczucia uczniów dotyczące szkoły. Utwory są pełne humoru i pozytywnych odczuć w stosunku do placówki oświatowej, która obchodzi w tym roku 100 lat istnienia.

Hanna Brzoskowska, Sabina Kokoszyńska i Małgorzata Palak oceniły wiersze i przyznały:

w kategorii klas I – III:

I miejsce – Amelia Maliszewska kl. III c

II miejsce – Bartosz Sobieraj kl. III a

Nikola Brykner kl. III a

III miejsce – Patryk Gawroński kl. III c

Wyróżnienie – Sara Pilcek kl. I c

w kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Julia Brykner kl. IV c

II miejsce – Przemysław Pukownik kl. VI c

Zuzanna Wolska kl. IV b

III miejsce – Bartosz Kukliński kl. IV c

Wyróżnienie – Pola Joppek kl. IV a

MŁODYM POETOM GRATULUJEMY!

zobacz zdjęcia

 

27 lutego 2016 roku w Bydgoszczy odbył się finał IV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

dla Uczniów Szkół Podstawowych. Jak co roku zainteresowanie było ogromne. W zmaganiach

z historią udział wzięło 1300 uczniów z naszego województwa. W tym roku do finału zakwalifikowało się 76 uczniów.

Naszą szkołę w Bydgoszczy reprezentował Konrad Malinowski z kl.6b. Udział w finale zakończył wielkim sukcesem - został laureatem konkursu!

historyczny.jpg - 79.53 kb

 

Gratulujemy!!!!!!

W październiku nasi uczniowie brali udział w dwóch konkursach plastycznych: "Życiodajna woda" - organizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku oraz "Kosmiczna podróż" - której organizatorem było Gimnazjum nr 2 w Świeciu.
W pierwszym konkursie I miejsce zajęła Martyna Bachar z klasy Vc natomiast w drugim II miejsce zdobyła Wiktoria Pilcek z klasy IVc.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach:)

W październiku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III pt. „Portret Pani Jesieni”.

Oto wyniki:

I miejsce zajął Wiktor Kujawa z klasy IIIc

II miejsce zajęła Vanessa Szabelak z klasy IIc

III miejsce zajął Piotr Kruk z klasy Ia

Wyróżnienia otrzymali:

Natalia Sitarz z klasy IIe

Maksymilian Kozica z klasy Ie

Szymon Nowicki z klasy IIe

Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

zobacz zdjęcia

 

 
rok szkolny 2014/2015

Konkurs na okładkę kalendarza ucznia 2015/2016

W czerwcu nasi uczniowie brali udział w konkursie plastycznych organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najciekawszą pracę plastyczną związaną z ochroną środowiska. Wśród naszych uczestników dwoje zajęło znaczące miejsca:
- I miejsce zajęła Laura Szopa z kl. VIa - jej praca została umieszczona na okładce kalendarza a Laura otrzymała tablet, MP4 oraz słuchawki
- wyróżnienie zdobyła Martyna Krupa z kl. VIa - jej praca znalazła się także w kalendarzu a Martyna otrzymała słuchawki
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do udziału w konkursach plastycznych:)

REJONOWY KONKURS PRZYRODA REGIONU I OCHRONA ŚRODOWISKA

W dniu 11 czerwca w Grucznie odbył się finał XXXII rejonowego konkursu „Przyroda regionu i ochrona środowiska” organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. Naszą szkołę reprezentowała Julia Gryboś z klasy VIc - zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych!

Julce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Jan Kądziorski z klasy 6b uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

Jaś zdobył również wyróżnienie w Lidze Zadaniowej z Matematyki zorganizowanej przez UMK w Toruniu.

Gratulujemy !!!

 

KONKURS EKOLOGICZNY W LIPINKACH O ZASIĘGU WOJEWÓDZKIM

Dnia 24 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie ekologicznym o zasięgu wojewódzkim organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Borów Tucholskich w Lipinkach wraz z Nadleśnictwem Dąbrowa i Osie oraz ZPKChiN.

Konkurs odbył się w 3 kategoriach tematycznych z podziałem na 2 grupy wiekowe.

A oto wyniki konkursu:

1.Konkurs wiedzy ekologicznej

kl. IV-VI – II miejsce zajęła drużyna w składzie: Julia Gryboś (VIc), Jakub Wilczarski (VIc), Filip Zażdżyk (VIa)

kl. I-III - wyróżnienie zdobyła drużyna w składzie: Weronika Brożek (IIIa), Zofia Grzonkowska (IIIa), Jan Falaron –Pamuła (IIId).

2.Konkurs plastyczny

kl. IV-VI – I miejsce zajęła Martyna Bachar (IVc)

3.Konkurs literacki

kl. IV-VI - II miejsce zdobyła Julia Gryboś (VIc).

Gratulujemy!!! Życzymy dalszych sukcesów

 

24 stycznia 2015r. w Bydgoszczy odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Uczestniczyło w nim 74 uczniów z całego województwa. Naszą szkołę reprezentował Jaś Rogalski z klasy 6c.Został finalistą. Jaś zdobył też nagrodę w grze edukacyjnej zorganizowanej przez IPN w Bydgoszczy.

Jasiowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Kartka bożonarodzeniowa”.

Oto wyniki:

I miejsce zajęła Aleksandra Nowak z klasy IIIc

II miejsce zajęła Marta Stusińska z klasy IIId

III miejsce zajęła Amelia Maliszewska z klasy IIc

Wyróżnienia otrzymali:

Maciej Manikowski z klasy IIc

Hanna Wernik z klasy IIc

Michał Arczyński z klasy I c

Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

zobacz zdjęcia

Konkurs plastyczny " Jan Paweł II - człowiek wolności"
Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

- Zofia Kalinowska - III miejsce
- Victoria Koszur – wyróżnienie

III Regionalny Młodzieżowy Festiwal Piosenki ZŁOTY MIKROFON
W sobotę 29 listopada nasza uczennica Judyta Semrau z klasy Vd wystąpiła jako reprezentantka naszej szkoły biorąc udział w festiwalu piosenki w Osiu. Mimo bardzo silnej konkurencji Judyta zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej wygrywając ZŁOTY MIKROFON - serdecznie gratulujemy!

Kartka z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Rozstrzygnięty został szkolny konkurs na kartkę z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-VI. Najpiękniejsze kartki zostały wywieszone na gazetce Samorządu Uczniowskiego. Wyniki konkursu:

I miejsce zajął Igor Sitarz z klasy 5d

II miejsce zajął Konrad Malinowski z klasy 5b

III miejsce zajęła Wiktoria Tober z klasy 5b

Została wyróżniona kartka Macieja Wesołowskiego z klasy Id

Gratulujemy.

zobacz zdjęcia

 

V Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poeci z Kociewia"

Karolina Jarzembowska z klasy VI c zajęła II miejsce. Gratulujemy!

W październiku odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt. „Portret Pani Jesieni”.

Wyniki konkursu

I miejsce zajął Wiktor Kujawa z klasy 2c

II miejsce zajęła Amelia Kuś z klasy 3a

III miejsce zajął Wiktor Kiełpiński z klasy 1d

Wyróżnienia otrzymali:

Lena Lar z klasy 2 b

Kamil Miszewski z klasy 2c

Amelia Bugajska z klasy 1d

Gratulujemy!Życzymy dalszych sukcesów!

zobacz zdjęcia

 

 
rok szkolny 2013/2014
 
KONKURS „EVERYTHING ABOUT ENGLISH”
Dnia 3 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie odbył się konkurs języka angielskiego „Everythign About English”. Trzy uczennice naszej szkoły również wzięły w nim udział.
Konkurs składał się z 4 części:
1. Słuchanie ze zrozumieniem (piosenka Taylor Swift „Teardrops On My Guitar”)
2. Czytanie ze zrozumieniem – pytania do tekstu.
3. Gramatyka i słownictwo
4. Wiedza ogólna o krajach anglojęzycznych.
Organizatorem zmagań był nauczyciel tamtejszej szkoły - Tomasz Jarmołkiewicz.
Nasze uczennice uzyskały następujące lokaty:
Ula Sień - I miejsce (ex aequo)
Zosia Dąbrowska – III miejsce (ex aequo)
Martyna Lubiejewska – IV miejsce
Opiekunką naszych uczennic była nauczycielka języka angielskiego, Lidia Hammer.
 
 
W kwietniu odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich.
Klasy II
I miejsce – Maja Szamrowicz kl. IId
II miejsce – Julianna Żurek kl. IIc
III miejsce – Patrycja Frączek kl. IId
Klasy III
I miejsce – Robert Raniszewski kl. IIIa
II miejsce – Zofia Kalinowska kl. IIIc
III miejsce – Julia Sutkowska kl. IIIb
Zwycięzcy klas trzecich będą reprezentowali naszą szkołę podczas
III Gminnego Konkursu Ortograficznego.
Uczestnicy konkursu klas II
Laureatki konkursu: Maja Szamrowicz, Julianna Piechna,
Patrycja Frączek
Uczestnicy konkursu z nagrodami i dyplomami
 
 
 
25 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół gminy Świecie.
I miejsce i tytuł „Mały Mistrz Ortografii Gminy Świecie” otrzymał Robert Raniszewski ze Śzkoły Podstawowej nr 1
II miejsce zajęła Katarzyna Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Terespolu Pomorskim
III miejsce zajęła Aneta Łasica ze Szkoły Podstawowej nr 8
 
Reprezentanci naszej szkoły:
 
Julia Sutkowska, Robert Raniszewski, Zofia Kalinowska
 
 
Zwycięzcy konkursu
 
 
Uczestnicy konkursu
 
 
Nagrodę i tytuł „Mały Mistrz Ortografii Gminy Świecie”
otrzymuje Robert Raniszewski
 
 
Konkursy organizowane przez Katolickie Gimnazjum i Liceum Księży Pallotynów w Chełmnie
Martyna Landowska z klasy 6b – I miejsce w konkursie matematycznym
Dominika Jakubowska z klasy 6a – I miejsce w konkursie humanistycznym
Małgorzata Galińska z klasy 6a – III miejsce w konkursie matematycznym
GRATULUJEMY !!!
W środę 2 kwietnia odbyly sie elimanacje gminne Turnieju BRD. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie:
Aleksandra Kałdowska 5c
Zuzanna Kufel 5c
Klaudiusz Kita 6b
GRATULUJEMY!!!!
 
 
DOMINIKA JAKUBOWSKA z klasy 6 a laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
W listopadzie 2013r. ponad czterdziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkolnych etapach konkursów przedmiotowych z języka polskiego, matematyki i przyrody zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Do etapów rejonowych, które odbyły się w grudniu, zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Dominika Jakubowska – z języka polskiego i matematyki,
Małgorzata Galińska - z matematyki i przyrody oraz
Martyna Landowska – z matematyki.
Gratulujemy wiedzy i umiejętności !
Dominika dotarła do najwyższego szczebla Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki i została jego laureatką. SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
24 marca 2014r. Dominika wzięła udział w uroczystej gali laureatów w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, podczas której odebrała zaświadczenie dla laureatów oraz pamiątkową statuetkę.
 
 
 
 
 

 

Sandra Waszkowska (uczennica klasy VIc) zajęła:
- II miejsce (kat. dziewcząt do lat 12) w XIII Mikołajkowym Turnieju Szachowym „Stokrotka”,
- II miejsce (kat. dziewcząt) w Szachowych Mistrzostwach Świecia organizowanych przez Klub Szachowy „Gambit”,
- II miejsce (kat. dziewcząt) w I Indywidualnym Turnieju Szachowym organizowanym przez SP w Czaplach.
Serdecznie gratulujemy!!!
NAGRODY BURMISTRZA ZA DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNĄ W 2013 ROKU
W środę 12 marca w Cafe Kultura miała miejsce uroczystość wręczenia nagród burmistrza za działalność w dziedzinie kultury w 2013 roku. Wśród wyróżnionych znalazły się uczennice naszej szkoły.
Julia Cichowska - (kl. IIIb) nagroda w XVII Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” - Toruń 2013 (CDP „Akademia”),
Maja Fetter - (kl. Vb) wyróżnienie w XVII Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono,zawsze niebiesko” - Toruń 2013 (CDP „Akademia”),
Basia Siuda - (kl. VIb) nagroda w konkursie plastycznym dla dzieci „Mój Region w Europie” 2013,
W konkursie na "Własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną Bożonarodzeniową" zorganizowanym przez Spółdzielczy Ośrodek Kultury "Stokrotka" wśród uczniów biorących udział II miejsce zdobył Mikołaj Głowala z klasy VIc. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału innych uczniów w następnych konkursach.
W konkursie plastycznym na temat „WSTRZYMAŁ SŁOŃCE, RUSZYŁ ZIEMIĘ” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Świeciu III miejsce zajęła Zofia Ligmanowska z klasy IVa.
NASZE OSIĄGNIĘCIA
rok szkolny 2012/2013
Liwia Gołaszewska uczennica klasy Vc otrzymała wyróżnienie za udział w konkursie na plakat pt.: „675-lecie nadania praw miejskich Świeciu”.
Serdecznie gratulujemy!
Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Zielono mi”
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Zielono mi” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Św. Franciszka z Asyżu w Świekatowie. Konkurs odbył się 9 maja 2013r. Rywalizacja odbywała się na poziomie drużynowym i indywidualnym z podziałem na 2 grupy wiekowe. Wyniki konkursu wiedzy ekologicznej:
Na poziomie drużynowym
W kategorii kl. I-III. - II miejsce zajęła drużyna w składzie: Konrad Malinowski, Hubert Klonowski
W kategorii kl. IV-VI – wyróżnienie otrzymała drużyna w składzie: Kacper Ziółkowski, Kacper Wróblewski
Na poziomie indywidualnym
W kategorii kl.I-III
III miejsce zajął Konrad Malinowski
Wyróżnienie otrzymał Hubert Klonowski
Gratulujemy!
Wojewódzki Konkurs Ekologiczny w Lipinkach
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie ekologicznym o zasięgu wojewódzkim organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Borów Tucholskich w Lipinkach wraz z Nadleśnictwem Dąbrowa i Osie. Konkurs odbył się 19 kwietnia 2013r. Rywalizacja odbywała się w 3 kategoriach tematycznych z podziałem na 2 grupy wiekowe.
Wyniki konkursu:
1.Konkurs wiedzy ekologicznej
kl. I-III. - III miejsce zdobyła drużyna w składzie: Konrad Malinowski , Maxim Krakowiak
kl. IV-VI – wyróżnienie otrzymała drużyna w składzie: Oliwia Kwiecień, Kacper Maliszewski, Maciej Warchoł
2.Konkurs plastyczny
kl. IV-VI – wyróżnienie otrzymała Julia Wołowicz
3.Konkurs literacki
kl. IV-VI - III miejsce zdobyła Julia Buśkiewicz
Gratulujemy!
Oto wyniki konkursów pisemnych z wiedzy przyrodniczo – ekologicznej:
- w kategorii klas II:
I miejsce – Emilia Małek,
II – Dominika Kołek,
III – Julia Sutkowska,
wyróżnienie – Anna Rybicka.
- w kategorii klas III:
I miejsce – Zuzanna Plutowska,
II – Julia Tomasik,
III – Dawid Baśniak,
wyróżnienie – Victoria Koszur.
- w kategorii klas IV najlepsi okazali się uczniowie klasy IVc, gdyż oni zajęli pierwsze trzy miejsca:
I miejsce - Aleksandra Kałdowska,
II – Arkadiusz Rink,
III- Julia Gryboś.
- w kategorii klas V:
I miejsce – Michał Kalinowski z kl. Vb,
II – Zosia Dąbrowska z kl. Vc,
III – Dominika Jakubowska z kl. Va.
- w kategorii klas VI:
I miejsce - Maciej Warchoł z kl. VIc,
II – Anna Konarska z kl. VIc,
III – Kacper Maliszewski z kl. VIb.
W konkursie plastycznym na najpiękniejszy plakat dotyczący ochrony środowiska:
I miejsce zajęła – Maja Olszewska z kl. Vb,
II – Zosia Dąbrowska z kl. Vc,
natomiast III miejsce – Dominika Jakubowska z kl. Va
W konkursie klas I-III na najpiękniejszy plakat związany ze Światowym Dniem Ziemi:
- w kategorii klas I - „Segregujmy śmieci” - najładniejszą pracę przygotowali uczniowie kl. Ib.
- w kategorii klas II - „Oszczędzajmy wodę” - na szczególne wyróżnienie zasłużyła praca uczniów kl. IIc.
- w kategorii klas III - „Oszczędzajmy energię elektryczną” - najładniejsza pracę przygotowali uczniowie klasy IIIb.
W konkursach klasowych na najpiękniej wykonane zwierzę chronione i hasło ekologiczne zwyciężyły klasy:
IVb, Vb, i VIb.
Zwycięzcom wszystkich konkursów - Gratulujemy!!!
Wszystkie prace biorące udział w konkursach można było zobaczyć na wystawie ekologicznej, która znajdowała się na korytarzu szkolnym.
Serdecznie dziękujemy sponsorom za zapewnienie zwycięzcom nagród.
W marcu Spółdzielczy Ośrodek Kultury „Stokrotka” ogłosił konkurs na najpiękniejszą wykonaną własnoręcznie ozdobę wielkanocną. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
- I miejsce otrzymały – Zuzanna Mykowska z kl. IVc oraz Klaudia Pilkiewicz
z kl.Vc
- wyróżnienie zdobyła Łucja Powierska z kl. IVc.
Serdecznie gratulujemy!
NASZE OSIĄGNIĘCIA
rok szkolny 2011/2012
Tajemnica Antoniego. Corocznie nasza szkoła uczestniczy w konkursie historycznym wiedzy o Świeciu, organizowanym w czasie Dni Świecia. Oprócz sprawdzenia wiedzy o zabytkach naszego miasta i postaciach historycznych uczestnicy musieli wyjaśnić zagadkę zabójstwa piekarza Antoniego. Nasi uczniowie najlepiej poradzili sobie z zadaniami konkursowymi i zajęli I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Zwycięski zespół to uczniowie klasy 5b w składzie:
Kuba Lauda, Jędrzej Knapik i Kacper Maliszewski
Gratulujemy
Dnia 25 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs „Mistrz Ortografii 2012”.
Uczniowie klas IV – VI zmagali się z trudnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi, pisząc dyktando, którego tematyka dotyczyła czystości i poprawności języka ojczystego. Tytuł „Mistrza Ortografii 2012” zdobyła Agata Gostomska z klasy VIa. II miejsce zajęła Maria Derc, a III Mateusz Romański – oboje z klasy VId.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Burmistrza” !
Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego
I miejsce (eliminacje gminne)
Patryk Kurcz, Tomasz Lipowiec, Miłosz Roszak
VII Międzyszkolny Konkurs „Magia Słowa”
I miejsce: Adrianna Żurek, Maria Derc, Maja Szymańska
LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY
Konkurs przedmiotowy z matematyki:
Mateusz Romański
Szymon Żmijewski
Konkurs przedmiotowy z przyrody:
Rafał Kokoszyński
FINALIŚCI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY
Ludwika Buczyńska
Maria Derc
Od 15 do 17 listopada odbywały się szkolne etapy konkursów przedmiotowych z języka polskiego, matematyki i przyrody zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W naszej szkole przystąpiło do nich 41 uczniów.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
Ludwika Buczyńska – z j. polskiego,
Adrianna Żurek – z j. polskiego i matematyki,
Miłosz Roszak - z j. polskiego,
Szymon Żmijewski - z j. polskiego i matematyki,
Maria Derc - z j. polskiego,
Mateusz Romański - z j. polskiego i matematyki,
Maciej Krzyżewski - z matematyki,
Rafał Kokoszyński - z przyrody.
Gratulujemy wiedzy i umiejętności!
Życzymy powodzenia na etapie rejonowym!
NASZE OSIĄGNIĘCIA
rok szkolny 2010/2011
Wojewódzki konkurs poetycki „Wyobraźnia na drodze to Życie”
zorganizowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji
w Bydgoszczy
I miejsce Jędrzej Knapik
Wojewódzki konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w moich oczach”
zorganizowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji
w Bydgoszczy
wyróżnienie Jeremi Ciechanowski
Międzynarodowy konkurs plastyczny „Lasy dla ludzi” – zorganizowany przez:
- Przedszkole niepubliczne „Tęcza” w Bydgoszczy,
- Nadleśnictwo Żołędowo,
- Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku,
- Akademia Miłośników Przyrody w Siennie k/Dobrcza
I miejsce Marcin Borucki
II miejsce Agata Sobieraj
„Własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne” – konkurs plastyczny zorganizowany przez Spółdzielczy Ośrodek Kultury „Stokrotka”
I miejsce Aleksandra Krause
II miejsce Monika Suchomska
IV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Pióro Burmistrza”
III miejsce Szymon Żmijewski
Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego
III miejsce (eliminacje powiatowe)
Maja Graczyk, Łukasz Gordon, Jonasz Stepnowski
Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego
I miejsce (eliminacje gminne)
Maja Graczyk, Łukasz Gordon, Jonasz Stepnowski
VI Międzyszkolny Konkurs „Magia Słowa”
II miejsce Aleksandra Żórawska, Mateusz Schmidt, Dariusz Burczyński
Konkursy organizowane przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty
Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego
Natalia Gwizdała została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
Konkurs Przedmiotowy z Przyrody
uczniowie biorący udział w etapie rejonowym :
Natalia Gwizdała
Kamil Kobus
Maksymilian Kolbusz
Maciej Spica
Konkurs Przedmiotowy z Matematyki
uczniowie biorący udział w etapie rejonowym :
Natalia Gwizdała
Maciej Spica
„Mój region w Europie – mamy się czym pochwalić” – wojewódzki konkurs plastyczny zorganizowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu:
Adrianna Fetter – wyróżnienie
„Ozdoba świąteczna” –miejsko – gminny konkurs plastyczny zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Świeciu:
Michalina Gzella – II miejsce
Maja Fetter – wyróżnienie
„Magia choinki” – miejsko – gminny konkurs plastyczny zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Świeciu:
Patrycja Pałczyńska – II miejsce
Szymon Kulesza – III miejsce
Adrianna Fetter i Martyna Landowska – wyróżnienie
„Wzdłuż rzeki Wisły” – ogólnopolski konkurs plastyczny:
Martyna Landowska – II miejsce
Adrianna Fetter – III miejsce