Opublikowano: poniedziałek, 08, luty 2016

radosna.gif - 1.04 MBwietlica22.jpg - 17.46 kb

Informacje dla rodziców

Każdy nauczyciel zatrudniony w świetlicy wie, że jego praca ma odmienny i specyficzny charakter. Warto przypomnieć, że pobyt dziecka w świetlicy to przedłużony proces dydaktyczno-wychowawczy, a głównym celem zajęć świetlicowych jest wszechstronny rozwój osobowości każdego ucznia.
Opieką w świetlicy otoczone są dzieci z klas I - III rodziców czynnych zawodowo.
Świetlica czynna jest codziennie (od poniedziałku do piątku) od godziny 6:30 do 16:00.
Nauczyciele zapewniają organizację czasu wolnego i rozwój zainteresowań oraz pomoc w odrabianiu lekcji.
W szkole istnieje możliwość korzystania ze stołówki szkolnej. Aby zapisać dziecko do świetlicy szkolnej należy wypełnić kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy i złożyć ją u wychowawcy świetlicy do 15 września (kartę można pobrać w świetlicy).
Regulamin świetlicy
Świetlicowe gospodarstwo jest wspólne.
Wiemy, że nasze zachowanie zależy od nas.
Idziemy ulicą uważnie i ostrożnie.
Ekwipunek szkolny pozostawiamy w wyznaczonym miejscu.
Tworzymy gromadkę, w której każdemu powinno być dobrze.
Lubimy porządek i czystość.
Informujemy o wyjściu ze świetlicy i szkoły.
Chętnie pełnimy dyżury.
Absolutnie nie ruszamy cudzych rzeczy bez zgody właściciela.
Jesteśmy kulturalni w zachowaniu podczas spożywania posiłków.
Aktywnie uczestniczymy w niesieniu pomocy młodszym i słabszym.
Kochamy ludzi, kwiaty i zwierzęta.
Dbamy o piękny polski język.
Obowiązki znamy i nie lekceważymy ich.
Musimy przestrzegać regulaminu świetlicowego, aby wszystkim, którzy z niej
korzystają było tu dobrze.
Więcej cennych informacji oraz fotografii na temat pracy świetlicy szkolnej odnajdziesz TUTAJ.